A&A Holding z dumą ogłasza nową inwestycję mixed-use w Łodzi – Magazyn Bawełny w znanym kompleksie Manufaktura. Celem A&A Holding, łódzkiego Inwestora jest stworzenie najlepszego produktu biurowo-handlowego w Polsce, który połączy dziedzictwo fabrykanckie Łodzi, założenia ESG i bezkonkurencyjny pakiet atutów lokalizacyjnych. Kropką nad „i” będzie certyfikat BREEAM na zakładanym poziomie Outstanding.

Magazyn Bawełny z przestrzenią biurową klasy „A+” o powierzchni 8 500 m2, połączoną z wyselekcjonowaną ofertą usługową na powierzchni 3 500 m2, wzmocni pozycję Manufaktury jako jednego z największych i najbardziej atrakcyjnych kompleksów mixed-use.

Inwestor, łódzka firma A&A Holding jest jednocześnie właścicielem budynku. Planowany początek prac przy Magazynie Bawełny to 2023 rok, obecnie trwają prace projektowe. Za komercjalizację części usługowych odpowiedzialna będzie firma Apsys Polska, zarządca Manufaktury, która będzie także zarządzać obiektem po jego oddaniu do użytku. Natomiast za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada renomowana pracownia Grupa5 Architekci.

Magazyn Bawełny mieści się w samym sercu miasta – na terenie kompleksu Manufaktura, który od lat pełni funkcję miejskiego rynku, miejsca spotkań, zakupów i rozrywki. Doskonała lokalizacja nowej inwestycji to także dostęp do 3 500 miejsc parkingowych, bezpośrednie sąsiedztwo budowanego, podziemnego przystanku kolejowego Łódź Polesie, mnogość linii autobusowych i tramwajowych w okolicy, a także dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa i drogowa. W bliskim sąsiedztwie znajdują się także wysokiej klasy obiekty hotelowe, muzea oraz parki.

Adrian Majsterek, Inwestor, A&A Holding: Z dumą i radością ogłaszamy nową inwestycję w portfolio nieruchomościowym firmy A&A. Nasze 32-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, solidne wartości rodzinne oraz wysokie kompetencje współpracujących z nami zespołów przekładają się na głębokie zrozumienie potrzeb rynku, dzięki czemu realizowany przez nas projekt Magazyn Bawełny będzie przewodził w kategoriach ESG, mixed-use i rewitalizacji. Rozumiemy zmieniający się świat i potrzebę stosowania zrównoważonego rozwoju, nie zapominamy jednocześnie o historii i naszym łódzkim dziedzictwie, dlatego nadanie nowych funkcji historycznemu budynkowi łódzkiego fabrykanta, jakim jest Magazyn Bawełny, to dla naszej rodzinnej, łódzkiej firmy A&A zaszczyt.

Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi:

Łódź jest miastem wyjątkowym pod względem potrzeb rewitalizacyjnych. Rewitalizacja to ogromne wyzwanie inwestycyjne dla Łodzi. Miasto podjęło się tego działania w sposób kompleksowy, jednak do uzyskania zaplanowanego efektu niezbędne jest włączenie się w ten proces inwestorów prywatnych. Niezmiernie cieszę się, że łódzki inwestor firma A&A podjął się trudu odrestaurowania budynku dawnego Magazynu Bawełny wraz ze zmianą jego funkcji, która będzie stanowiła uzupełnienie wielofunkcyjności całego kompleksu Manufaktury. Dla mnie niezwykle istotny jest fakt poszanowania przez inwestora reguł i standardów zrównoważonego i ekologicznego budownictwa. Ekologia jest jednym z priorytetów rewitalizacji. Odmienianie tkanki miejskiej nierozerwalnie wiąże się z wprowadzaniem zieleni i uruchamianiem rozwiązań ograniczających emisję gazów cieplarnianych. Certyfikacja budynku na poziomie BREEAM Outstanding, czyli najwyższym z możliwych, dowodzi, że powstanie w Łodzi pierwszy budynek o bezsprzecznie najwyżej jakości wykonania, przyjazny dla środowiska naturalnego oraz zapewniający komfort dla przebywających w nim ludzi.

Magdalena Błądek, Office Management Department Director, Apsys Polska:

Manufaktura to bijące serce Łodzi. Kompleks jest immanentną częścią tkanki miasta i doskonałym przykładem rozwiązania mixed-use. To jedna z najlepszych rewitalizacji tego typu na świecie z której jesteśmy, jako jej twórca, bardzo dumni. Magazyn Bawełny będzie stanowił doskonałe uzupełnienie i wartość dodaną dla tego miejsca. 

Cieszymy się, że będziemy mogli swoim doświadczeniem i wiedzą wesprzeć firmę A&A Holding w prowadzonych działaniach tym bardziej że nasze cele są jak najbardziej tożsame. Strategia zarządcza dla Magazynu Bawełny z pewnością będzie uwzględniać wszystkie z 3 obszarów, które mamy w swoim DNA zarządczym: skupienie na ludziach i ich dobrostanie, dbanie o społeczność lokalną i angażowanie jej we współtworzenie miejsca, komfortowe miejsce pracy, oferujące dodatkowe usługi.

Jesteśmy przekonani, ze mieszkańcy Łodzi już wkrótce otrzymają ciekawy kompleks biurowo-usługowy, z którego będą mogli być dumni.

Elżbieta Rek, Portfolio Leasing Director, Apsys Polska:

Doceniamy, że Inwestor Magazynu Bawełny ma na uwadze wypracowany przez Apsys sukces Manufaktury na każdej płaszczyźnie, szczególnie w zakresie zarządzania i komercjalizacji. 

Jako odpowiedzialni za wynajem części budynku przeznaczonej na cele handlowo-usługowe jesteśmy na etapie doprecyzowania oferty dla klienta docelowego, która będzie komplementarna z ofertą Manufaktury. Bazując na naszym długoletnim doświadczeniu i wypracowanych relacjach z najemcami wierzymy, że po zaproszeniu do tego projektu nieobecnych dotychczas w Manufakturze partnerów biznesowych z różnych sektorów, wzmocnimy potencjał całego kompleksu. Na około 3 500 tys. m2 podzielonych na dwa poziomy chcemy stworzyć synergię branżową, która zaspokoi potrzeby ok 1000 pracowników części biurowej oraz umożliwi konceptom zaistnienie w kompleksie Manufaktury tworząc nową destynację dla powiększonej grupy klientów.

O Inwestorze:

A&A Holding to łódzka, rodzinna firma z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w zakresie profesjonalnego zarządzania oraz wynajmu nieruchomości komercyjnych. Zarządzamy jednym z największych portfeli nieruchomości komercyjnych w centralnej Polsce.

W naszym portfelu znajduje się wiele nieruchomości komercyjnych o powierzchni blisko ćwierć miliona metrów kwadratowych. Są to obiekty biurowe, usługowe, przestrzeń coworkingowa CoSpot, Centrum Handlowe Tkalnia Pabianice oraz hale produkcyjno-magazynowe.

Firma od samych początków jest mocno związana z branżą jubilerską posiadając sieć salonów jubilerskich Dom Jubilerski A&A. Jesteśmy wiarygodną firmą zatrudniającą ponad setkę osób i działającą w wielu branżach co gwarantuje nam stabilizację.

Zależy nam na rozwoju Łodzi i uszanowaniu jej dziedzictwa. Sukcesywnie remontujemy kolejne nieruchomości jak piękną Willę Stefana Barcińskiego na ul. Kilińskiego 177, Willę Karola Prusse na ulicy Żeromskiego 52 czy budynki powstałe w latach 60-70ych, jak budynek przy ulicy Zachodniej 70, gdzie znajduje się nowoczesna przestrzeń coworkingowa CoSpot. Zależy nam także na polskim dziedzictwie kulturowym, czego przykładem jest sukcesywna renowacja Zamku Książęcego Niemodlin.

Chcemy przyczynić się do rozwoju Łodzi, aktywnie włączyć się w proces jej przemiany.

O APSYS Polska:

Apsys Polska jest częścią Grupy Apsys, która jako deweloper i zarządca nieruchomości komercyjnych odpowiada za tworzenie w Polsce i we Francji unikalnych obiektów handlowych, mixed use i mieszkaniowych. W ciągu 25 lat działalności na polskim rynku nieruchomości Apsys stał się liderem w branży i objął w zarządzanie ponad 1 000 000 mkw. powierzchni najmu w 16 miastach. Obecnie w portfolio firmy znajduje się 25 obiektów, w tym tak rozpoznawalne miejsca jak łódzka Manufaktura, Posnania w Poznaniu, Galeria Katowicka czy krakowska Bonarka. Apsys świadczy kompleksowe usługi, począwszy od projektowania i budowy, poprzez pełne zarządzanie obiektami aż po proaktywne zarządzanie aktywami, którego celem jest wzrost wartości nieruchomości.

Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z ideą „Making cities vibe” –ożywiania przestrzeni miejskiej, kreowania wyjątkowych doświadczeń oraz dbania o zrównoważony rozwój miast. Apsys Polska łączy profesjonalizm z szacunkiem do tradycji, historii miejsca, jego otoczenia oraz odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Biorąc pod uwagę specyfikę danej lokalizacji, tworzy projekty „szyte na miarę”, w harmonii z miastem i potrzebami jego mieszkańców. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta.

Firma jest liderem na polskim rynku nieruchomości w certyfikacji BREEAM dla centrów handlowych. Certyfikaty potwierdzające najwyższe standardy ekologiczne posiada ponad 20 obiektów z portfolio zarządczego Apsys Polska. Ponadto przy współpracy z wewnętrznym think tankiem Apsys Lab, w zarządzanych obiektach wdrażane są autorskie programy z zakresu obsługi klienta takie jak „At your service” oraz programy CSR – Think Green, Spektrum Zrozumienia. Spółka prowadzi działalność zgodnie z ISO 14 001, która stanowi standard systemu zarządzania środowiskiem.

Jako inwestor i deweloper Apsys wybudował Posnanię w Poznaniu, Manufakturę w Łodzi, Centrum Janki w Warszawie, CH Centrum Korona we Wrocławiu oraz Platan w Zabrzu, którymi nadal zarządza.

Będąc interdyscyplinarnym operatorem na rynku nieruchomości komercyjnych, stale poszerza zakres swoich działań. Od 2020 r. organizacja poszerzyła spektrum swojego działania o nowe obszary – realizację inwestycji mieszkaniowych oraz usługi zarządzania nieruchomościami biurowymi. Jednocześnie pracuje także nad projektami typu mixed-use i food-hall.

Apsys Polska jest członkiem Polskiej Rady Centrów Handlowych oraz wielokrotnym laureatem nagród za najlepsze wyniki zarządcze i projekty marketingowe oraz całokształt działalności, przyznawanych w prestiżowych polskich i międzynarodowych konkursach, m.in. ICSC Awards, PRCH Retail Awards, CEE Retail Awards, Europa Property, Puls Biznesu czy Forbes.